X
تبلیغات
جهانگردی ایرانگردی گردشگری - رشته گردشگری(هنرستان)
تاريخ : چهارشنبه ششم آذر 1392 | 9:25 | نویسنده : مرضیه جمالی

دانلود استاندار های آموزشی گردشگریدانلود استاندارد آموزشی هتلداری
 
 
 
 

راهنمای طبیعت گردی (اکوتوریسم) (1390)

 

 

راهنماي گردشگري مناطق روستايي و كوهستاني

 

 
 

راهنمای موزه (1390)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

متصدی خدمات مجالس

 

 
 
 
 
 
 

 
 


تاريخ : پنجشنبه یازدهم مهر 1392 | 9:3 | نویسنده : مرضیه جمالی

راهنمای عمومی گردشگری

راهنماي عمومي گردشگري کسي است ضمن آشنايي با مفاهيم کلي راهنمايي سفر هاي داخلي و خارجي، شناخت کافي از صنعت سفر و گردشگري ،زبان تخصصي سفر و گردشگري، آداب و رسوم و قوميتهاي مختلف کشور،روحيات ملل،ويژگيهاي تاريخي و جغرافيايي و معماري ايران،سخنوري و فن بيان، الگو هاي رفتاري بين المللي، نحوه بکارگيري فن آوري اطلاعات،کاربرد قوانين و مقررات مرتبط با صنعت گردشگري،مذاهب گوناگون و کمکهاي اوليه بهداشت سفر داشته باشد.

راهنمای محلی

راهنماي محلي کسي است که توانايي شناخت ويژگي هاي تاريخي، فرهنگي، طبيعي، گونه هاي زيستي و اقليم و صنايع دستي محلي و الگو هاي رفتاري و آداب معاشرت را داشته باشدو با زبان بين المللي آشنايي داشته باشد.

راهنمای طبیعت گردی

راهنماي طبيعت گردي کسي است که شناخت کامل از اکوسيستم، اکوتورسيم، مجموعه قوانين و مقررات محيط زيست، نحوه استقرار و زندگي در طبيعت، حيات وحش،زمين شناسي، اقليم شناسي و هوا شناسي، انواع گونه هاي گياهي ايران، روحيات اقوام ايران و ساير ملل، عکاسي و فيلمبرداري در طبيعت، سخنوري و فن بيان، ورزش هاي مرتبط با گردشگري، فنون راهنمايي، مناطق حفاظت شده و زبان تخصصي داشته باشد.

راهنمای موزه

راهنماي موزه شغلي است که ضمن آشنايي با مفاهيم کلي راهنمايي سفرهاي داخلي و خارجي، شناخت کافي از صنعت سفر و گردشگري، زبان تخصصي سفر و گردشگري، آداب و رسوم
 و قوميتهاي مختلف کشو، روحيات ملل، ويژگيهاي تاريخي و جغرافيايي و معماري ايران، سخنوري و فن بيان،الگوهاي رفتاري بين المللي، نحوه بکارگيري فنآوري اطلاعات، کاربرد قوانين و مقررات  مرتبط با صنعت گردشگري و مذاهب گوناگون را بداند.تاريخ : شنبه هشتم تیر 1392 | 8:16 | نویسنده : مرضیه جمالیتاريخ : شنبه هشتم تیر 1392 | 8:16 | نویسنده : مرضیه جمالی
تاريخ : شنبه هشتم تیر 1392 | 8:13 | نویسنده : مرضیه جمالیتاريخ : پنجشنبه بیست و سوم خرداد 1392 | 9:29 | نویسنده : مرضیه جمالی

 نحوه امتیازدهی:

- مصاحبه کننده نمره زبان تخصصی (بجز زبان فارسی)، داوطلب را بر اساس ملاک های ذیل مشخص می نماید:

- ساختار جمله (5 امتیاز): انتخاب ساختار مناسب برای بیان مفهوم مورد نظر نزدیک به شرایط محاوره

-  انتخاب صحیح کلمات (5 امتیاز): انتخاب صحیح کلمات با توجه به بار معنایی کلمه

-  تلفظ صحیح (2 امتیاز): آوای صحیح کلمات

- گویش روان (4 امتیاز): سرعت مناسب انتقال مفهومی که گوینده در ذهن می پرورد.

- انتقال سلیس مفهوم (4 امتیاز): توانایی استدلال در بسط مطالب با استفاده از کلید واژه های ارتباطی در زبان انگلیسی

تبصره: از آنجایی که میزان تسلط داوطلب به زبان خارجی مدنظر است سئوالات در حد مکالمه زبان تخصصی در حوزه اطلاعات عمومی سفر و گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی پرسیده می شود.

- مصاحبه کننده نمره زبان تخصصی زبان فارسی، داوطلب را بر اساس ملاک های ذیل مشخص می نماید:

-  اطلاعات ادبیات فارسی ( تاریخ ادبیات، ادبیات معاصر، نظم فارسی، نثرفارسی)   (6 امتیاز)

-  اطلاعات ایرانشناسی و جهانگردی (آداب و رسوم، مراسم محلی، انواع جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی، صنایع دستی و ...) (10 امتیاز)

-  شیوایی کلام ( 4 امتیاز)

تبصره: سوالات مصاحبه زبان فارسی در حد اطلاعات عمومی، جهانگردی و ادبیات فارسی مقطع دیپلم می باشد.

 

9- داوطلبان  می بایست از سلامت جسمانی برخوردار باشند.

 

10- داوطلبانی که لکنت زبان داشته باشند نمی توانندشرکت نمایند.

 

11- زمان مصاحبه برای هر داوطلب بین 5 تا 10 دقیقه می باشد .

 

12-  مصاحبه کننده باید از طرح هر گونه سوال شخصی پرهیز نماید.تاريخ : پنجشنبه بیست و سوم خرداد 1392 | 9:17 | نویسنده : مرضیه جمالی

رشته هوانوردی:

دانش آموزان این رشته می توانند پس از اتمام دوره متوسطه در رشته های خلبانی P.P.I، مهندسی اویونیک (برق و مخابرات هواپیما)، مهمانداری، تعمیر و نگهداری، در سطح کاردانی و سپس کارشناسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور ادامه تحصیل دهند. 
دانش آموزان این رشته میتوانند پس از موفقیت در امتحان استاندارد هواپیمایی کشور، مدرک بین المللی دریافت نمایند.

مهارت های تحصیلی :
فارغ التحصیلان این رشته علاوه بر قابلیت کا در ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی ٬ قادرند در کارگاه های فنی و بخش خصوصی ادامه کار دهند .

دانش آموزان با پروازهای سبک مثل گلایدر ، کایت آشنا می شوند و همچنین می توانند پس از گذراندن دوره های کوتاه مدت آموزش خدمات فرودگاهی وفروش بار و بلیط در کلیه آژانس های هواپیمایی مشغول به کار شوند .در ضمن پس از اخذ مجوز از هواپیمایی کشوری می توانند شخصا آژانس هواپیمایی تاسیس نمایند .

واحدهای درسی :

۱- دروس عمومی و الزامی و انتخابی ۵۳ واحد طبق سیلابس های آموزش و پرورش.
۲- دروس مهارتهای فنی ۴۷ واحد می باشد که ۲۳ واحد نظری و ۲۴ واحد عملی طبق ستاندارد های هواپیمایی کشوری تعریف شده است .
واحدهای تخصصی شامل : زبان فنی و عمومی ، آیرودینامیک ، نقشه کشی ، مواد هواپیما ، تئوری شعبات ، کارگاه عمومی ، مدل هواپیما ، الکتریک و کارگاه ، ساختمان هواپیما و کارگاه ، سیستم هواپیما و کارگاه ، سیستم هواپیما و کارگاه ، مقررات هواپیما ، هواشناسی ، ناوبری ، موتورهای هواپیما و کارگاه ، آلات دقیق و کارگاه ، کارگاه شیت متال ، ریاضی و فیزیک 

شرایط ثبت نام  در رشته هوانوردی:
۱- قبولی سوم راهنمائی یا اول دبیرستان و بالا بودن نمرات دروس زبان، ریاضی و انضباط
۲-قبولی در آزمون ورودی هنرستان 
۳- مصاحبه حضوری
۴- سلامت کامل جسمی و روحی


رشته گردشگری ( لیدر تور و خدمات مسافرتی ):


فارغ التحصیلان این رشته قادر به انجام امور لیدر تورو راهنمای گردشگری و خدمات مسافرتی و ورود به صنعت توریسم بوده و تا مقطع دکتری در این رشته قادر به ادامه تحصیل می باشند .

تعداد واحد های درسی :
۱- دروس عمومی و الزامی و انتخابی ۴۳ واحد طبق سیلابس های آموزش و پرورش
۲- دروس مهارتهای فنی ۳۴ واحد 
واحدهای تخصصی شامل :راهنمای عمومی گردشگری ، راهنمای محلی ، راهنمای طبیعت گردی ، راهنمای موزه ، کارآفرینی ، قانون کار، بهداشت و ایمنی کار ، کارورزی .


شرایط ثبت نام در رشته گردشگری:
۱- قبولی سوم راهنمائی یا اول دبیرستان و بالا بودن نمره انضباط
۲- مصاحبه حضوریتاريخ : جمعه بیست و هفتم اردیبهشت 1392 | 9:7 | نویسنده : مرضیه جمالی
تاريخ : جمعه بیست و هفتم اردیبهشت 1392 | 8:35 | نویسنده : مرضیه جمالی
تاريخ : جمعه بیست و هفتم اردیبهشت 1392 | 8:32 | نویسنده : مرضیه جمالی
گروه مديريت جهانگردي

جهانگردي يکي از رشته‌هاي با فعاليت گسترده جهاني مي‌باشد. اين صنعت شامل مجموعه‌اي از فعاليتهاي اقتصادي است که در صورت مديريت صحيح آثار گسترده‌اي در افزايش رفاه جامعه خواهد داشت.

تربيت مديران آشنا با اصول و فنون مديريت و مسائل اقتصادي، اجتماعي، سياسي تأثيرگذار بر جهانگردي به منظور مديريت علمي صنعت جهانگردي کشورمان از مهمترين وظايف گروه مديريت جهانگردي دانشگاه علامه طباطبايي است.

گروه آموزشي مديريت جهانگردي دانشکدة حسابداري و مديريت دانشگاه علامه طباطبائي اولين گروه آموزشي است که در سال 1373 موفق به دريافت مجوز نوگشايي رشتة مديريت جهانگردي در مقطع کارشناسي از وزات علوم، تحقيقات و فناوري شد.

اولين گروه دانشجويان اين رشته در سال 1374 در مقطع کارشناسي آغاز به تحصيل نمودند و در خرداد ماه سال 1378 نخستين گروه اين دانشجويان فارغ‌التحصيل شدند.

لازم به ذکر است که در سال 1383 دورة کارشناسي ارشد مديريت جهانگردي (با گرايش بازاريابي) و دورة کارشناسي مديريت هتل داري نيز در اين گروه آموزشي داير گرديده است.

رشته و گرايشهاي گروه مديريت جهانگردي

کارشناسي
کارشناسي ارشد
*مديريت جهانگردي
*مديريت هتلداري
*بازاريابي
.


ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه چهارم اردیبهشت 1392 | 11:28 | نویسنده : مرضیه جمالیتاريخ : چهارشنبه چهارم اردیبهشت 1392 | 9:27 | نویسنده : مرضیه جمالیتاريخ : شنبه دهم فروردین 1392 | 9:9 | نویسنده : مرضیه جمالی

 

1- تحصیل در محیطی گرم ، با نشاط و دوستانه

2- استفاده از مدرن ترین تجهیزات کمک آموزشی

3- شرکت در اردوهای مفرح آموزشی ( تورهای طبیعت گردی ، تاریخی ، فرهنگی ، جامع شناسی و ...)

4- امکان راه یابی به دانشگاه با توجه به معدل در چهار رشته : هتلداری ، مهمانداری هواپیما ، تشریفات ، خدمات گردشگری

5- امکان شغلی بالا از طریق کار در آژانس های خدمات مسافرتی

6- امکان خود اشتغالی بعد از گرفتن لیسانس گردشگری از طریق تاسیس دفاتر خدمات مسافرتی

7- امکان اشتغال در زمینه های مرتبط با صنعت گردشگری ( میلیونها فرصت شغلی در دنیا مرتبط با صنعت گردشگری وجود دارد )

8- امکان ادامه تحصیل در دانشگاههای ایران و جهانتاريخ : شنبه دهم فروردین 1392 | 9:7 | نویسنده : مرضیه جمالی
تاريخ : جمعه شانزدهم تیر 1391 | 9:34 | نویسنده : مرضیه جمالی

دانشگاه علامه طباطبایی از سال 1374 و همزمان با تاسیس رشته مدیریت جهانگردی در مقطع کارشناسی و توسط دانشگاه علامه طباطبایی فعالیت در زمینه اموزش آکادمیک مدیریت جهانگردی را اغاز کرد. در راستای توسعه این رشته، دانشگاه علامه طباطبایی در سال 1383 اقدام به برگزاری مقطع کارشناسی ارشد این رشته با دو گرایش بازاریابی و برنامه ریزی نمود. در حال حاضر نیز همین دو گرایش بازاریابی و برنامه ریزی مدیریت جهانگردی در دانشگاه علامه طباطبایی ارایه می گردد.

 

 

 

 این دانشگاه در گرایش بازاریابی از سال 1384 و همزمان با پذیرش دانشجو در این مقطع و در گرایش برنامه ریزی نیز از سال 1386 اقدام به پذیرش دانشجو نمود. این دو گرایش از  نظر سر فصل های درسی تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته و فقط 8 واحد درسی تفاوت دارند. بنابر این علاقه داوطلب مهمترین عامل در انتخاب یکی از این دو گرایش می باشد. گرایش بازاریابی تا حدود زیادی با مدیریت بازرگانی (گرایش بازاریابی) همپوشانی دارد و منابع فارسی بیشتری برای آن وجود دارد و در سطوح اجرایی تر کشور امکان به کارگیری دارد. البته این امر به معنی نیست که در حوزه سیاستگذاری نمی توان از این تخصص بهره جست. اما در گرایش برنامه ریزی بیشتر به مفاهیم پایه ای تر و کلان برنامه ریزی و سطوح کلان کاری پرداخته می شود. در مورد آینده شغلی نیز باید گفت تا کنون تفاوت معنی داری بین این دو گرایش وجود ندارد.هرچند به مرور این تفاوت خود را نشان خواهد داد. از جمله می توان به این امر اشاره کرد که اجرای طرحهای گردشگری از جمله اولین اهداف شغلی دانشجویان گرایش برنامه ریزی است.
منبع:http://touristconsult.mihanblog.comتاريخ : جمعه شانزدهم تیر 1391 | 9:32 | نویسنده : مرضیه جمالی
-کتاب  واژگان تخصصی فراغت؛ گردشگری وهتلداری تالیف دکتر محمود ضیائی و روزبه میرزائی توسط انتشارات ترمه چاپ و به بازار عرضه گردید. این کتاب اولین فرهنگ تخصصی در این زمینه می باشد که فقط به واژگان مورد نیاز دانشجویان؛ کارشناسان و شاغلان در بخش های مختلف صنعت گردشگری پرداخته است و به عنوان یکی از کتب مرجع گردشگری می تواند مورد استفاده علاقمندان قرار گیرد.

-كتاب «تعاريف، مفاهيم، جاذبه‌ها و مسيرهاي گردشگري با علايق ويژه در ايران» اثر  محمدشريف ملك‌زاده، دبيركل شوراي عالي امور ايرانيان خارج از كشور با آرمان و خواسته معرفي جاذبه‌هاي گرشگري پديد آمده است. اين كتاب، شامل آگاهي‌هاي مرجعي است كه در آن نمونه‌هاي متعدد گردشگري با علايق ويژه هر كدام از آنها، معرفي شده است.

-کتاب اکوتوریسم (اصول، تجربیات وسیاستها) نوشته خانم مگان اپلر وود مدیر اجرایی سابق انجمن بین المللی اکوتوریسم (TIES) که با همکاری برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) با متنی گویا و بسیار کاربردی تدوین شده است، توسط خانم نگارقدیمی ترجمه و جهت استفاده علاقمندان ومتولیان امر اکوتوریسم به چاپ رسید.
این کتاب در واقع سند مقدماتی اجلاس جهانی اکوتوریسم درکِبِک در سال 2002 می باشد که به وضعیت اکوتوریسم در دنیا، جریان های مرتبط با آن ، مشکلات موجود ودرس های آموخته شده طی سال های گذشته اشاره دارد.ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه بیست و نهم فروردین 1390 | 8:43 | نویسنده : مرضیه جمالی

به ادامه مطلب مراجعه کنیدادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه بیست و نهم فروردین 1390 | 8:33 | نویسنده : مرضیه جمالی

ديپلم كار دانش گردشگري داراي 38 واحد مهارتي و 61 واحد عمومي و پايه است ،‌دروس مهارتي شامل:

 راهنماي عمومي گردشگري:شناخت صنعت  سفر وانواع گردشگری

                                     زبان تخصصی سفر وگردشگری

                                     شناخت آداب ورسوم وسنن و قومیتهای مختلف کشور

                           ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390 | 19:34 | نویسنده : مرضیه جمالی
روحيه بشاش و پويا به دليل ارتباط با افراد مختلف در رده هاي شغلي و اجتماعي متفاوت

پي بردن به اهميت ذخاير فرهنگي وآثار باستاني ايران

 کسب اطلاعات درباره تاریخ -جغرافیا ومعماری ایران

 آشنايي با روحیات ملل

آشنايي با زبان انگليسي

اشنایی با حیات وحش ایران

اشنایی باگونه های گیاهی ایران

اشنایی با عکاسی و کوهنوردیادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390 | 19:22 | نویسنده : مرضیه جمالی

- دانشگاه علمي کاربردي در مقطع کارداني (مشهد، کيش، کلاردشت، و……)

- دانشگاه آزاد اسلامي در مقطع کارداني و کارشناسي

- دانشگاه علامه طباطبايي در مقطع کارشناسي

- دانشگاه سراسري در مقطع کارشناسي ارشدتاريخ : یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390 | 19:21 | نویسنده : مرضیه جمالی

- دفاتر مسافرتي و هواپيمايي

- هتلها و مراکز اقامتي

- سازمان آموزش و پرورش

- سازمان فني و حرفه­ اي

- مراکز تفريحي

- سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري 

- راهنماي تورهاي داخلي و خارجي و........تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم فروردین 1390 | 19:9 | نویسنده : مرضیه جمالی
 

  • گوگل پلاس
  • ساکن